Videozvanu pakalpojums Skype, kuram bija simtiem miljonu lietotāju, maijā tiks slēgts, paziņoja tā īpašnieks Microsoft.
Tā reiz bija viena no pasaulē populārākajām vietnēm, un tā ļāva cilvēkiem bez maksas veikt balss zvanus draugiem un ģimenei visā pasaulē, izmantojot datorus.
Skype nebija pirmais vai vienīgais uzņēmums, kas piedāvāja šo pakalpojumu, taču, ļaujot sabiedrībai veikt bezmaksas zvanus no datora uz datoru, tas palīdzēja popularizēt šo koncepciju.
Vietnē X publicētajā paziņojumā Skype teica, ka lietotāji var pierakstīties Microsoft Teams ar savu kontu, lai uzturētu sakarus ar visām tērzēšanas sarunām un kontaktpersonām.
Pirmo reizi izlaists 2003. gadā, tehnoloģiju gigants Skype iegādājās 2011. gadā par 8,5 miljardiem USD, kas tobrīd bija lielākais iegādes apjoms.
Kā Microsoft savulaik norādīja, Skype tika integrēts ar citiem uzņēmuma produktiem, piemēram, Xbox un Windows ierīcēm.
2010.gada decembrī tehnoloģiju nozares komentētājs Oms Maliks to nosauca par vienu no “mūsdienīgā tīmekļa galvenajām lietojumprogrammām”, kad vietne cieta divu dienu globālu pārtraukumu.
Pēc ziņām par tā nenovēršamo slēgšanu Skype bijušie un esošie lietotāji aprakstīja savas atmiņas par pakalpojuma izmantošanu videozvaniem un tā ietekmi uz viņu dzīvi.
“Es un mans labākais draugs dalāmies ar daudzām labām atmiņām Skype,” sacīja viens X lietotājs. “Šī ir skumja diena un gandrīz sajūta, ka pazaudēju vēl vienu mana pusaudža vecuma fragmentu.”
Cita agrīna Skype lietotāja Luīze pastāstīja BBC, ka viņa un viņas partneris izmantoja šo pakalpojumu, lai tērzētu, kad viņi “uzsāka transatlantiskās attiecības”. “Skype tajā laikā bija tik aizraujošs izgudrojums – pirms viedtālruņu un WhatsApp zvaniem,” viņa teica.
Anna Simpsone no digitālā mārketinga firmas Cedarwood Digital atklāja, kā viņa vecvecākiem zvanīja video, izmantojot Skype, kad viņi pirms gandrīz 20 gadiem pārcēlās uz Franciju.
“Toreiz tā šķita kā maģija,” viņa rakstīja. “Nebija nekādu sarežģītu starptautisko zvanu maksu. Skype bija priekšgalā videozvaniem. Bet tagad tas ir oficiāli beidzies, un, ja godīgi… vietne jau gadiem ilgi ir dzīvību uzturējusi mākslīgi.”
Kad Microsoft iegādājās Skype, uzņēmums iegādājās lietotni, kas tika lejupielādēta vienu miljardu reižu un kurai bija simtiem miljonu lietotāju.
“Kopā mēs radīsim reāllaika sakaru nākotni,” toreiz sacīja Microsoft vadītājs Stīvs Ballmers.
Bet, tā kā WhatsApp un Facebook Messenger popularitāte pieauga, Skype samazinājās.
2017.gadā Microsoft pārveidoja Skype, un dažas funkcijas ļoti atgādināja konkurentu Snapchat. Lietotāji nebija apmierināti. 2021. gada jūnijā turpinājās spekulācijas, ka tas ir Skype beigu sākums.
Kad Microsoft paziņoja par savu jauno operētājsistēmu Windows 11, tā paziņoja, ka Microsoft Teams tiks integrēta pēc noklusējuma, savukārt Skype pirmo reizi pēc gadiem nebija.
Covid pandēmijas laikā komandu popularitāte ir palielinājusies, jo cilvēki savu darbu un personīgās tikšanās pārcēla tiešsaistē.
Kad tika paziņotas ziņas par Skype slēgšanu, Microsoft publicēja emuāra ierakstu no Džefa Tepera, uzņēmuma sadarbības programmu un platformu prezidenta. Tajā viņš teica, ka uzņēmums vēlas racionalizēt savus bezmaksas pakalpojumus, lai koncentrētos uz komandām.
“Izmantojot Teams, lietotājiem ir piekļuve daudzām tām pašām pamatfunkcijām, ko viņi izmanto Skype, piemēram, individuālajiem zvaniem un grupu zvaniem, ziņojumapmaiņai un failu koplietošanai,” viņš teica.
“Turklāt Teams piedāvā uzlabotas funkcijas, piemēram, sapulču rīkošanu, kalendāru pārvaldību un kopienu veidošanu un pievienošanos tām bez maksas.”
Skype lietotājiem tagad ir izvēle – pāriet uz Microsoft Teams vai eksportēt savus Skype datus, tostarp tērzēšanu, kontaktpersonas un zvanu vēsturi.
Skype klientiem, kuri maksā par dažām funkcijām, Microsoft paziņoja, ka viņi varēs izmantot savus pakalpojumus līdz nākamajam atjaunošanas periodam.